Laiptų planavimo niuansai ir dažniausiai padaromos klaidos

Statant ar rekonstruojant namus labai didelis dėmesys turi būti skiriamas laiptams. Vienas pirmųjų dalykų, kuriuos turime padaryti, yra laiptų projektavimas. Jų projektavimas bei medienos ruošinių atranka trunka maždaug du- tris mėnesius, todėl būtent prieš tiek laiko ir turėtume juos užsakyti, kad netektų laukti ilgiau. Kadangi visuomet norime, kad viskas būtų atlikta laiku, todėl reikėtų nepamiršti, jog norint paspartinti laiptų įrengimą patariama vengti laiptų projekto keitimo (kiekvienas projekto pakeitimas, keičia ir visas laiptų detales). Todėl norėdami, kad laiptų gamyba neužtruktų, turėtume iš anksto tiksliai žinoti ko norime.
Esminė klaida, kurią padaro daugelis žmonių planuodami patalpas, yra ta, jog laiptams skiriama labai mažai vietos. Taip erdvė yra tarsi suspaudžiama ir atrodo „sunkiai“. Todėl planuojant patalpas patartina  erdvės laiptams palikti daugiau. Nereikėtų baimintis, jog laiptai užims per daug vietos- juk galime efektyviai išnaudoti ir erdvę likusią po laiptais- čia galime paslėpti skalbimo mašiną, įrengti sandėliuką ar drabužinę.
Tam, kad laiptų gamintojai galėtų įvertinti situaciją patalpose, reikėtų žinoti ir tam tikrus techninius parametrus. Svarbu yra turėti  žemutinio ir virš jo esančio aukštų ar tų dalių, kur bus įrengiami laiptai, planus. Taip pat visų sienų, besiliečiančių su laiptų anga ir galinčių turėti įtakos laiptų formai, matmenis: angos ilgį ir plotį, perdangos storį, atstumą nuo vieno iki kito aukšto grindų. Laiptams kylant į mansardą, reikia žinoti ir šlaito kilimo kampą.
Visi šie duomenys reikalingi tam, kad laiptų gamybos metu būtų galima sudaryti pirminį laiptų projektą.  Taip sutaupoma nemažai laiptų gamybai skirto laiko.
Taip pat svarbu yra pasirinkti tinkamas medžiagas laiptams bei jų turėklams. Laiptų bei turėklų pasiūla yra labai didelė, todėl galime nesunkiai išsirinkti kokybiškas bei prie namų interjero tinkančias medžiagas. Nerekomenduojama daryti stiklinių turėklų, kadangi tai sumažina jų saugumo lygį. Taigi, kuo kokybiškesnes medžiagas pasirinksime, tuo ilgiau laiptai mums tarnaus.
Jeigu laiptai bus teisingai suprojektuoti, jie ne tik puoš namų interjerą, bet ir puikiai atliks savo funkciją bei bus ilgaamžiški.


  • Laiptai – prašmatni komunikacinė detalė
  • Laiptų saugumas
  • Tiesūs laiptai
  • Nauja tendencija- metaliniai lauko laiptai
  • Mediniai laiptai- jaukesni namai
  • Kaip kito laiptai bėgant amžiams?
  • Laiptų projektavimo ypatybės
  • Laiptai bei jų turėklai. Ką turėtume daryti, kad mūsų laiptai net ir po daugelio metų atrodytų kaip nauji?

Komentuok

Jūsų elektroninio pašto adresas niekada nebus skelbiamas ar naudojamas viešai.

Security Code: