Saugūs laiptai mūsų vaikams

 

Vaikai paprastai pradeda naudotis laiptais maždaug tuo pat metu, kaip ir pradeda vaikščioti. Pasak gydytojų vaikai dažniausia pradeda vaikščioti dvylikos mėnesių, bet būna ir tokių, kurie pradeda 10 mėnesių ar netgi kiek vėliau – 18 mėnesių. Tuomet visiems tėvams tenka didelis rūpesti – kaip apsaugoti vaiką? Sprendimas gana paprastas – įrengiamos apsauginės tvorelės tiek viršuje, tiek apačioje.

Pasak specialistų, savarankiškai lipti laiptais vaikus galima pradėti mokyti apie trijų metų amžiaus.

Vienas populiariausių lipimo laiptais metodų – „apačia pilvo“ metodas. Kai vaikas prieina prie laiptų – reikia visuomet jo paklausti – “Kaip lipsi laiptais?” Pradžioje ypač svarbu skatinti lipti “apačia pilvo” metodu.

 

Specialistai priduria – kad kai vaikas dar yra mažas, svarbu jį mokyti lipant naudotis tiek rankomis, tiek kelias.

Laiptai yra vieni iš labiausiai nesaugių vietų jūsų namuose. Vaikai nuo mažens yra labai smalsūs, ypatingai juos traukia laiptai, žaidimai ant jų. Todėl svarbu išmokyti vaikus būti atidesniais, naudotis turėklais, nulipti ir užlipti pilvu žemyn, bei naudoti rankomis. Bet visų svarbiausia apsaugoti savo vaiką iš anksto ir įsirengti apsaugines tvorelės. Taip pat paaiškinti – kad lipti laiptais jis gali tik su jūsų pagalba.

TAI SVARBU!

Atminkite – laiptai niekada neturėtų būti naudojami kaip žaidimų aikštelė. Net jei jūsų vaikas žaidžia ramiai, jis gali lengvai prarasti pusiausvyrą ir nukristi. Be to, laiptai turi būti švarūs – nepalikite jokių žaislų, batų, knygų ir kitų daiktų, kurie gali sukelti pavojų paslysti ant jų. Vaikai turi būti mokomi, kad jie gali pereiti laiptais tik aukštyn arba žemyn. Jie neturėtų būti mokomi ar skatinami nutraukti ėjimo laiptais viduryje ir sėdėti ar žaisti ant jų. Saugių ir šiltų namų jums ir jūsų vaikams…

   • Tiesūs laiptai
  • Laiptų saugumas
  • Kokius laiptus pasirinkti? – įvairios laiptų konstrukcijos
  • Kaip atnaujinti senus medinius laiptus?
  • Laiptai visam gyvenimui
  • Kuo pranašūs metaliniai laiptai?
  • Laiptai bei jų turėklai. Ką turėtume daryti, kad mūsų laiptai net ir po daugelio metų  atrodytų kaip nauji?

Komentuok

Jūsų elektroninio pašto adresas niekada nebus skelbiamas ar naudojamas viešai.

Security Code: